Data wydarzenia: 29-03-23 23:52

"Targówek ODNOWA" - to wystawa fotograficzna zrealizowana przez uczestników warsztatów fotograficznych odbywających się w klubie sąsiedzkim "Cafe Sąsiad". Warsztaty są realizowane przez Fundację Akademia Innowacji. 


Wystawa prezentuje połączenie nowego ze starym - czyli zdjęć, bądź rysunków archiwalnych z fotografiami wykonanymi przez uczestników warsztatów. Pod czujnym okiem instruktora Piotra Drużbiaka warsztatowicze poznali tajniki fotografii cyfrowej zarówno w teorii jak i w praktyce. Naukę uwieńczyli spacerem po Targówku Fabrycznym, gdzie wspólnymi siłami zrealizowali projekt fotomontaży.

Cała wystawa obejmuje ciekawe, intrygujące lub symboliczne zakamarki Targówka Fabrycznego, tworząc swego rodzaju spacer po miejscach i czasach. Zaczyna się przy aktualnej siedzibie "Cafe Sąsiad" - kamienicy na skrzyżowaniu ulic Księcia Ziemowita i Chemicznej. Prowadzi nas w górę Targówka, przez takie ulice jak Szklana, Siarczana czy Rzeczna, aż do Zabranieckiej - pokazując jak bardzo dzielnica zmieniła się pod wpływem czasu.

Targówek Fabryczny to miejsce o wyjątkowej historii, którą zdecydowanie warto znać. Dzięki projektom takim jak "Targówek ODNOWA" możemy śledzić tę historię i być świadkami, a nawet uczestnikami jej tworzenia - szczególnie w tak ważnym okresie dla dzielnicy, jak jej okrągłe stulecie.

Autorzy zdjęć oraz uczestnicy warsztatów: Mariusz Prelwitz, Cecylia Rotter, Mariusz Bielecki. Osoby zainteresowane zapraszamy do udziału w kolejnych odsłonach warsztatów fotograficznych. 

 

zakochaj sie w warszawie.pngzakochaj sie w warszawieProjekty My Targówek i My Sąsiedzi są współfinansowane ze środków miasta stołecznego Warszawy