Data wydarzenia: 29-03-23 22:01

Pod uważnym okiem doświadczonej instruktorki z Ukrainy – Olgi Bilous, uczymy się techniki zdobniczej, która polega na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię  wzoru wyciętego z papieru ryżowego albo serwetki papierowej.

Decoupage jest sztuką zdobienia, która wywodzi się ze wschodniej Syberii. Plemiona nomadów ozdabiały w ten sposób groby swoich bliskich. Stamtąd technika przedostała się  do Chin,  gdzie w wiekach średnich była popularną metodą ozdabiania lampionów, okien, pudełek i innych przedmiotów. W XVII wieku dzięki wymianie handlowej z Dalekim Wschodem decoupage przywędrowało najpierw do Włoch, a w XVIII w. do innych krajów Europy.

Technika decoupage była niezwykle popularna na dworze króla Francji, Ludwika XV. Przy pomocy decoupage tworzyli swoje wielkie dzieła artyści tej rangi, co Pablo Picasso i Henri Matisse.

My na razie ozdabiamy pudełka, butelki i słoiczki. Jesteśmy zachwyceni, że coś, co chcieliśmy wyrzucić do śmieci, dostaje dzięki technice decuopage’u nowe życie!

 

Zajęcia odbywają się w czwartki.

Terminy zajęć:

21, 28 lipca

04, 11, 18 sierpnia

 

 

zakochaj sie w warszawie.pngzakochaj sie w warszawieProjekty My Targówek i My Sąsiedzi są współfinansowane ze środków miasta stołecznego Warszawy