Data wydarzenia: 29-03-23 23:26
Czas wydarzenia: każda środa od 17:00
Miejsce: Cafe Sąsiad, ul. Ziemowita 16
Kontakt: Olga Bilous

Pod okiem doświadczonej instruktorki Olgi, uczymy sie techniki zdobniczej, która polega na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię  wzoru wyciętego z papieru ryżowego albo serwetki papierowej.

Decoupage jest sztuką zdobienia, która wywodzi się ze wschodniej Syberii. Plemiona nomadów ozdabiały w ten sposób groby swoich bliskich. Stamtąd technika przedostała się  do Chin,  gdzie w wiekach średnich była popularną metodą ozdabiania lampionów, okien, pudełek i innych przedmiotów. W XVII wieku dzięki wymianie handlowej z Dalekim Wschodem decoupage przywędrowało najpierw do Włoch, a w XVIII w. do innych krajów Europy.

Technika decoupage była niezwykle popularna na dworze króla Francji, Ludwika XV. Przy pomocy decoupage tworzyli swoje wielkie dzieła artyści tej rangi, co Pablo Picasso i Henri Matisse.

My na razie ozdabiamy pudełka, butelki i słoiczki. Jesteśmy zachwyceni, że coś, co chcieliśmy wyrzucić do śmieci, dostaje dzięki technice decuopage’u nowe życie!

Do Cafe Sąsiad zapraszamy co środę o 17:00. Można wziąć ze sobą kubeczki, butelki, słoiki, pudełka, a nawet szafki, czy półki. Do wyboru :)

 

Serdecznie zapraszamy!

zakochaj sie w warszawie.pngzakochaj sie w warszawieProjekty My Targówek i My Sąsiedzi są współfinansowane ze środków miasta stołecznego Warszawy