Data wydarzenia: 08-12-17 19:00
Czas wydarzenia: 19:00
Miejsce: Cafe Sąsiad
Kontakt: Bogdan Banaś: 694 153 034

W Cafe Sąsiad szykujemy się na wieczór muzyczny. W piątek 8 grudnia o godz. 19:00 wystąpi zespół popowo-rockowy HLA 4TRANSPLANT, który promuje ideę transplantologii poprzez muzykę i sztukę. Zespół działa przy Fundacji dla transplantacji „Zostawiam serce na ziemi”. Więcej o Fundacji i zespole możecie przeczytać poniżej. 

Fundacja dla transplantacji „Zostawiam serce na ziemi”

Transplantacja ratuje ludzkie życie, ale aby robić to skutecznie potrzebna jest świadomość społeczna oraz ludzie, którzy podejmą odpowiedzialną decyzję o przekazaniu swoich organów do przeszczepu. Problemem w Polsce nie jest brak osób, które wyraziły taką zgodę, ale to że nie rozmawiamy o tym z rodziną i bliskimi. Bo to właśnie rodzina, a nie my sami, podejmuje ostateczną decyzję. Fundacja dla transplantacji „Zostawiam serce na ziemi” ma na celu uświadamiać, uwrażliwiać, a przede wszystkim apelować do ludzi w różnym wieku i różnych profesji o rozpowszechnianie idei przeszczepów. 

To jest najważniejsze – ROZMOWA Z BLISKIMI – kiedy już podejmiemy decyzję, że chcemy być dawcą porozmawiajmy o tym z naszą rodziną i najbliższymi i dołączmy do akcji #zostawiamsercenaziemi. Pomysłodawcą akcji i założycielem Fundacji jest dr Zygmunt Kaliciński. Człowiek PETARDA – znany, warszawski kardiochirurg, muzyk amator, a przede wszystkim wspaniały i pozytywny człowiek. Fundacja dla transplantacji jako pierwsza w Polsce uświadamia, że decyzja o byciu dawcą jest tylko wtedy skuteczna, kiedy przygotujemy na nią swoich bliskich. 

Zbrojnym ramieniem Fundacji jest zespół popowo-rockowy HLA 4TRANSPLANT, promujący ideę transplantologii poprzez muzykę i sztukę. HLA propaguje każdym koncertem transplantacje jako metodę ratowania życia i zdrowia. Nazwa zespołu również nie jest przypadkowa. Ten skrót – HLA  to unikalny kod transplantacyjny, który każdy z nas posiada inny – Human Leucocyte Antygen.

Liderem i założycielem zespołu jest wspomniany już dr Kaliciński, dla przyjaciół Zyga, grający na perkusji, muzyk amator, producent, autor tekstów. Na wokalu Marysia Gracka, która swoją pasję do muzyki odkrywała w Studio Buffo. Na gitarze basowej Krzysztof Jaworski, Adam Marcinkowski instrumenty klawiszowe, a na gitarze elektrycznej Max Fox, chórki Agata Matulka.

Więcej na dlatransplantacji.pl

Możecie polubić ich na FB: 

facebook.com/dlatransplantacji

facebook.com/hla4transplant

 

Serdecznie zapraszamy :) 

zakochaj sie w warszawie.pngzakochaj sie w warszawieProjekty My Targówek i My Sąsiedzi są współfinansowane ze środków miasta stołecznego Warszawy